Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

VII Wyścig Smoczych Łodzi

Czerwiec 23 @ 10:00 - 23:59

Tradycyjnie Wyścigi Smoczych Łodzi odbywają się w Krakowie, na Wiśle, pod Wawelem. W tym roku wyjątkowo ścigamy się 23.06, w Noc Świętojańską, w związku z czym oprawa zawodów i część artystyczna nawiązywać będą do pradawnych słowiańskich legend.
Wyjątkowo też łączymy VII Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi oraz IV Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi w jedną imprezę i ścigamy się na odcinku 200 metrów.

VII Międzyuczelniany Wyścig Smoczych Łodzi

to zawody łączące sportową rywalizację studenckiej braci, z promowaniem wizerunku studenta, jako osoby aktywnej, uprawiającej sport.
Rejestracji drużyny może dokonać dowolna osoba związana z uczelnią, mająca od władz zgodę na jej reprezentowanie. Zawodnik musi posiadać ważną legitymację studencką uczelni którą reprezentuje. Sterników podczas treningów oraz zawodów zapewnia Organizator. Opłata wpisowa wynosi: 1 500 zł netto za 22 osobową drużynę. Każda zgłoszona drużyna ma nielimitowaną liczbę treningów. Każdy trwa po 90 minut. W pakiecie każdego zawodnika znajdują się:treningi, koszulka, woda, posiłek w dzień zawodów, after, itp.

Przechodni Puchar Smoka, o który co roku walczą reprezentanci wszystkich krakowskich uczelni, stworzony przez studentów Wydziału Odlewnictwa AGH i stanowi kolejną odsłonę tradycji Wyścigu.

IV Otwarte Amatorskie Mistrzostwa Polski Smoczych Łodzi

Zgłosić może się każda grupa towarzyska. Z pracy, uczelni, organizacji czy osiedla. Liczy się przede wszystkim zabawa. Wiek i płeć nie gra roli (udział osób niepełnoletnich tylko z pisemną zgodą opiekuna). Udział w imprezie będą mogły brać reprezentacje złożone z 18-22 osób. W skład drużyny wchodzi zawsze: dobosz (kapitan), sternik (zapewniony przez organizatora, chyba że drużyna posiada własnego sternika), oraz maksymalnie dwudziestu wioślarzy. Wpisowe wynosi 1500 zł netto od drużyny. W pakiecie każdego zawodnika znajdują się: treningi, woda, baton energetyczny, posiłek w dzień zawodów, after itp.

Program Wyścigu Smoczych Łodzi.

• 10:00 – rozpoczęcie zawodów
• 10:15 – trening dla wszystkich drużyn z zawodowymi instruktorami
• 10:30 – rejestracja drużyn, losowanie grup eliminacyjnych
• 11:00 – 14:30 – przeprowadzenie zawodów na wodzie
• 15:00 – ceremonia medalowa
• 15:30 – zakończenie zawodów

• 22:00 Afterparty w klubie Cudowne Lata, ul. Tyniecka 1.

Treningi

Każda ze zgłoszonych startujących załóg ma w pakiecie do przygotowania się 5 treningów prowadzonych przez naszych trenerów. Jeśli czas pozwoli, możliwe są dodatkowe zajęcia.

Należy przyjść ubranym adekwatnie do pogody, na sportowo. Miejsce zbiórki – klub Cudowne Lata, ul. Tyniecka 1.

Zachęcamy lokalnych przedsiębiorców, uczelnie, instytucje i media aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności, prezentacji swojej marki i produktów oraz integracji wewnątrz zespołu jak i zawarcia nowych znajomości i kontaktów biznesowych poprzez zgłoszenie drużyny.

Liczba startujących łodzi jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Zapisz się do Wyścigu

 

 

 

Szczegóły

Data:
Czerwiec 23
Czas:
10:00 - 23:59
Wydarzenie Category:

Organizator

Smoki Południa
Telefon:
509 811 104
Email:
sylwester.krzywonos@gmail.com

Miejsce

Cudowne Lata
Tyniecka 1
Kraków, Małopolskie 30-323 Polska
+ Google Map
Telefon:
509 811 104